Bunları biliyor musunuz?

Rekorları nasıl görebileceğinizi biliyor musunuz?
Veri tabanımızda son 4 yılın bütün koşuları bulunmaktadır. Yakında bunu son 8 yıla çıkaracağız. Peki bu yarışlarda rekor dereceleri biliyor musunuz? İstatistikler bölümünde Derece sayfasına bakarsanız bu sayfada her grubun, her şehrin, her yılın, her pistin, her koşu cinsinin bütün mesafelerde en iyi derece ve en kötü derecelerini, ortalama derecelerini kaç atın derecesine bakarak hesapladığını görebilirsiniz.


Atların hangi yarışlara kayıtlı olduğuna bakıyor musunuz?
Belli bir atın geçmiş yarışlarına baktığınız sayfada üst tarafta Kayıtlar seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği işaretleyerek atın yarışlarını listelerseniz hangi yarışlara kayıtlı olduğunu hangi yarışlardan sahibi tarafından slilindiğini görebilirsiniz. Böylece at sahibinin hangi yarışı hedeflediğini ya da tercih ettiğini anlayabilirsiniz.


Dereceleri hala elle mi hesaplıyorsunuz?
Derece-Bülten sayfasını kullanmıyor ve hala elle ya da hesap makinesi ile atların eski yarışlardaki derecelerini şimdiki derecelerine çevirmekle uğraşıyorsanız çok fazla boş zamanınız var demektir. Halbuki Derece-Bülten sayfasında seçtiğiniz bir koşudaki atların derecelerini bugünkü yarış şartlarına pist ağırlığını, kilo ve mesafe faktörlerini de hesaba katarak birkaç saniyede hesaplatabilirsiniz. Hatta bu parametreleri veri tabanımızda saklayabilir ve daha sonra kullanabilirsiniz.


Atlar hakkında bildikleriniz mi var?
O zaman Forum-Atlar sayfasına girip bunları paylaşmaya ve tartışmaya ne dersiniz. Her at için ayrı bir tartışma sayfası var bu sitede ve bu tartışmalara Bülten sayfalarında her atın olduğu satırda en sağdaki F kolonundan da ulaşabilirsiniz.


Forum'da neler oluyor acaba?
Çeşitli konularda düzeyli sohbet etmek için bu sayfalar birebir. Çeşitli bilgileri paylaştığınız gibi, oyunlar hakkında sohbet edebilir, çeşitli ilanlar yazabilir, yeni dostluklar geliştirebilirsiniz. Yüzlerce kişinin sizin fikirlerinizi öğrenmesini ve bunların kavga etmeden tartışılmasını istiyorsanız gelin bu sayfalara yazın. Konuşmayı ve tartışmayı bilen bir toplum olmadan çağdaş bir ülke olmanın hayalden öteye geçemeyeceğini düşünüyoruz.


Kişisel Not Defteri'ni kullanmadınız mı?
Binlerce at hakkında bu kadar çok bilgiyi aklınızda tutmak oldukça zor olmalı. Seyrettiğiniz bir yarışta belki de diikatinizi çeken bir şey oldu ve bunu o atın bir dahaki koşusunda hatırlamak istiyorsunuz. O zaman girin Kişisel Not Defteri sayfasına ya da Bülten-Notlarınız sayfasına ve unutmaktan korkmadan hemen yazın. Daha sonra hergün yarışlardan önce Bülten-Notlarınız sayfasına baktığınızda çok önceden aldığınız notlar önünüze otomatik olarak çıkacaktır. Ayrıca bu notları diğer kullanıcılarla da paylaşabilirsiniz. Sizin izin verdiğiniz kullanıcılar sizin notlarınızı görebilir, siz de size izin veren kullanıcıların notlarını görebilirsiniz. Paylaşıldıkça artan şeylerden birisi sevgi diğeri de bilgidir ve paylaşmak yaşamın değerli kavramlarındandır. Paylaşmanız dileğiyle..


Tabela-Mesafe sayfalarına bakanlar kazanıyor..
Bülten Tabela-Mesafe, Bülten Orjin (T/M) sayfalrı atların mesafe ve pist karakterlerini ortaya çıkarmaktadır. Her at her mesafe ve pistte başarılı olamaz, bunu anlamanın yolu geçmiş yarışları ve orijinlerinin karakteristiğini incelemektir. Bu sayfalarda her mesafe grubunda gördüğünüz ilk rakamlar sırasıyla 1.lik, 2.lik, 3.lük, 4.lük sayıları ve toplam koşu sayısıdır. Sorgulamaları adet olarak yapabildiğiniz gibi yüzde olarak da yapabilirsiniz. Ayrıca piste göre de filtrelema yapmanız mümkün. Bu sayfalarda en sağ kolonda da mesafeden bağımsıztoplam rakamları göreşilirsiniz.


Galoplara baktınız mı?
Galop bilgilerine çok çeşitli şekillerde bakabilirsiniz. Galoplar, Galop-Özet, Galop-Sıralama ve Galop-Mesafe sayfaları sayesinde hiçbir şeyi gözden kaçırmanız mümkün olmayacaktır. Galoplar sayfasında seçtiğiniz gündeki koşulardaki bütün atların en son galoplarını topluca görebilir, isterseniz sadece bir atın bütün galoplarına Detay butonuna basar geçebilirsiniz. Galop-Özet sayfasında seçtiğiniz gün ve koşudaki atların son 1 aydaki galoplarını topluca görebilir, böylece atın form durumu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Galop-Sıralama sayfasında ise seçtiğiniz gündeki bütün koşularda atları seçeceğiniz mesafedeki galoplarına göre sıralayabilirsiniz. Bunu yaparken isterseniz geriye doğru kaç gün bakılması gerektiğini ya da çalışma tipini de verebilirsiniz. Galop-Mesafe'de ise seçtiğiniz gün ve koşudaki atları galop mesafelerine göre ayırarak sıralayabilir, böylece hangi atın hangi mesafede daha iyi olduğunu görebilirsiniz.


Tahmin Yarışmasına katılmayı unutmayın !!
Hergün en fazla 5 dakikanızı ayırarak her koşu için Favori, Plase, Plase-Plase ve Sürpriz olmak üzere 4 at seçerek bu çok heyecanlı yarışmaya katılabilirsiniz. Ayrıca tahminlerinizi aynı dönemde yapılmakta olan Tahmin Yarışması-Gazete sayfasındaki bülten ve gazetelerle de karşılaştırabilir ve kendinizi test edebilirsiniz. Deneyin, bırakamayacaksınız.


Biliyoruz, zamanınız değerli..
Çağımız bilgi çağı ve her şey daha hızlı daha güvenilir daha kaliteli olmak zorunda çünkü bu çağda en değerli şey zaman. Bizler atyarışları gibi güzel ama bir o kadar çok zaman isteyen bir hobide mümkün olduğunca fazla ve güvenilir bilgiye çok hızlı şekilde ulaşılması için uğraş veriyoruz. Bu amaçla bir çok sorgulama sayfası, çeşitli bültenler ve istatistik sayfaları hazırladık. Bu sayfalara gözatmanızı öneriyoruz, umuyoruz ki hiçbir yerde bulamayacağınzı detayda bilgiye bu sayfalarda çok kolay ulaşabileceksiniz. Örneğin Bülten sayfasında her koşunun altındaki çeşitli ikonlara basarak o koşu ile ilgili herşeyi inceleyebilirsiniz. Ya da yine Bülten'de her atın sol tarafında bulunan İ harfine basarak o atla ilgili detaylı istatistikleri de inceleyebilirsiniz. Güven, kalite ve hız : Bunları sunmak bizim işimiz, gerisi size kalmış..


Kupaları kimler kazanıyor !!
Koşularda verilen kupalar sizlere birçok ipucu verebilir. Hangi kupayı hangi at kazanmış, hangi kupalı koşularda sürpriz oluyor ya da kupanın koşularda hiç etkisi yok mu? Bütün bunları Kupa Sorgulama sayfasında bulabilirsiniz. Son yıllardaki bütün kupalı koşuları listeleyebilir, kazanan atları, derecelerini, ganyanlarını ve diğer tüm bilgilerini görebilirsiniz. Önemli kupaları ise Nostalji sayfasında düzenlendiği günden bugüne topluca görebilirsiniz.


Başkalarına değil kendinize güvenin !
Beygir.com sizlere atyarışları ile ilgili mümkün olan her bilgiyi sunmaya çalışıyor. Ancak atyarışlarında birçok parametre sonucu etkiliyor. Bunların hepsine birden tek tek bakabilmek oldukça zor bir iş. Ayrıca herkesin bu parametrelere bakış açısı da oldukça farklı. Örneğin jokey sizin için çok önemli bir parametre olabilir, kilo ise çok önemli olmayabilir. Başkası için ise tam tersi geçerli olabilir. İşte o zaman Tahmin Oluşturma sayfası tam size göre, çünkü bu sayfada başkalarının düşüncelerine hiç takılmadan, tamamen kendi düşüncelerinize göre her parametreye bir katsayı girip bilgisayarın sizin adınıza puanlama yapmasını sağlayabilirsiniz. Önemli olan herkesin bulduğu atı bulmak değil, kendi kriterlerinizle sürpriz atlar bulabilmek olmalı. Bu sayfayı deneyin, göreceksiniz kendinizi çok özel hissedeceksiniz.


Atyarışlarında bir ilk : Animasyon
Sanal Yarış oyunu zaten başlı başına dünyada bir ilk ama bu oyun içindeki 'animasyon', internet ortamında yapılmış ve verilerini tamamen bir veri tabanından alan, gerçek atların sanal sahiplerinin karar verdiği sanal yarışların çok daha zevkli yaşanmasını sağlıyor. Bu uygulamayı mutlaka görmenizi öneriyoruz ve bir an önce bu zevkli oyuna katılıp kendi sanal atınızı sanal yarışlara kaydettirin, hatta jokey olarak at binin ve doya doya seyredin.


At Sahipleri'nin dikkatine !!
Bülten-Forfesiz sayfası at sahipleri için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Atlarını yarışlara 1 hafta öncesinden kaydettiren at sahipleri atları için en uygun grubu seçmek için artık bu sayfaları kullanabilecekler. Aynı yarışa kayıtlı olan diğer atları da topluca görebileceğiniz bu sayfada geçmiş yarışlardaki performanslarına bakabilir, derecelerini karşılaştırabilirsiniz. Büyük yatırım ve yoğun emek gerektiren at sahipliğini tesadüflere ya da şansa bırakarak yapmak yerine bilimsel verileri kullanarak yapabilir ve çağı yakalayıp bir adım öne geçebilirsiniz. Her alanda olduğu gibi atyarışında da bilime inananlar her zaman kazanacaklardır.
© Beygir.com - Maçkolik Ltd. - İletişim Hattı